İstanbul’un En İyi Gece Kulüpleri

İstanbul’un renkli gece hayatının kalbi Beyoğlu, Şişli, Beşiktaş ve Kadıköy semtlerinde atıyor. İstanbul’un en iyi gece kulüpleri de bu semtlerde konumlanıyor.

İstanbul’un şık gece kulüpleri, barlara ve publara göre fiyatlarının daha yüksek olması ile de göze çarpıyor. Ancak İstanbul gibi bir şehirde, her keseye uygun eğlence olduğunu da söylemek mümkün.

İstanbul’da gece hayatı Covid-19 salgını nedeniyle darbe yemiş olsa da, her şey normale döndüğünde eğlenmek için bir yerlere gitmek isteyeceksiniz. Bu yazıda, İstanbul’un en popüler gece kulüpleri hakkında bilgi bulabilirsiniz.

İstanbulun En İyi Gece Kulüpleri
İstanbul’da Gece Hayatı

İstanbul’un En İyi Gece Kulüpleri 2021

İstanbul’un en iyi gece kulüpleri listesinde 10 başlık var. İstanbul’un gece hayatından bahsederken, konuyu ikiye bölmek istedik. Bu konuyla ilgili yazdığımız ilk yazı, ekonomik olarak eğlenceye imkan tanıyan İstanbul’un en iyi barları idi.

İstanbul’un gece kulüpleri yazısında ise ekseriyetle Boğaz manzaralı veya şehrin turistik merkezlerine yakın eğlence yerlerini konu aldık. Listedeki eğlence mekanlarının büyük bir kısmı İstanbul’un Avrupa Yakası’nda konumlanıyor.

1. Sortie Club

İstanbul manzarası eşliğinde 7 restoran ve 3 barın birleşiminden oluşan Sortie Club, Kuruçeşme’de insanları “iyi yemek, iyi müzik ve iyi eğlence” ile buluşturmak için hizmet veriyor.

Fransızca ‘Çıkış’ anlamına gelen Sortie, 3500 metrekarelik alanda 2012’den bu yana eğlence severlerin bir araya geldiği bir nokta olarak öne çıkıyor. Yaz aylarında dünya mutfaklarından başarılı örnekler sunan 7 restoran ve kış aylarında ise Sortie Restaurant ile misafirlerini ağırlıyor.

Dünyadaki eğlence trendlerini yakalayan Sortie Club, 12 ay boyunca DJ Tarık Sarul‘un müzik koordinatörlüğünde eğlendiriyor. Güncel müziğin en sevilen parçaları ve sürpriz sanatçıların katılımlarıyla farklı etkinliklere imza atan Sortie Club, İstanbul gece hayatının sembol mekanlarından biri.

2. Banlieue 6080

Nişantaşı’nın banliyösü Banlieue 6080, Maçka’daki yazlık Cahide ON5‘in yerine açıldı. İstanbul gece hayatının popüler mekanlarından Banlieue’nün bahçesi altın suyuna batırılmış bambulardan oluşan uzun duvarlar, altın masalar ve sandalyeleri ile “Banlieue Gold” olarak misafirlerini ağırlıyor. Orijinal dekorasyonu, ‘gold’ konseptli yemek sunumları ile Harbiye’de yer alıyor.

3. 360 İstanbul

Beyoğlu’nda Tarihi Mısır Apartmanı‘nın üst katında yer alan 360 İstanbul, ortamı ve zengin menüsü ile birçok uluslararası alanda ödüle sahip.

İstanbul manzarası eşliğinde değişik kokteyllerin ve müziğin tadını çıkartabileceğiniz 360istanbul, gece hayatının önemli duraklarından.

İzmir’de de şubesi bulunan 360istanbul, yurt dışından ünlü sanatçılar ve DJ’leri konuk ediyor. Canlı Show’ları ile hafta sonları akşam 22:00’den sonra Gece Kulübü’ne dönüşüyor.

4. Cahide Müzikhol

Cahide Müzikhol, eğlence sektöründe yükseldikten sonra yeni konseptiyle Harbiye, Şişli’de yer alıyor. Fix menü uygulanan mekânda önceden rezervasyon şart. Cahide Müzikhol’de smokinli garsonlar; taze meze, ev yapımı ekmek, şiş kebap gibi Türk mutfağından yemekler servis ediyor.

Görkemli sahne şovlarıyla Cahide, ‘drag queen’ kültürünün yaşatıldığı eğlence anlayışının temsilcilerinden. Eski gazinolardan Kervansaray’ın yenilenmesiyle açılan ve iki bölümden oluşan Cahide Müzikhol’de mekânın üst kattaki büyük kısmı, gazino ve kabare stilinin modern bir karışımı.

5. Nardis Jazz Club

İstanbulda Gece Hayatı

‘Müzik kulüpte dinlenir’ sloganıyla yıllardır çok fazla tür gözetmeksizin jazz eksenli yaratıcı müziğe yer veren Nardis Jazz Club’ta canlı performanslar sergileniyor. Konser ortamında kulüp rahatlığında müzik ve müzisyenin öne çıktığı Nardis’te ses düzeni ve hacmin akustiği müziği en net ve kayıpsız bir şekilde müzisyen ve dinleyiciye ulaştıracak şekilde tasarlanmış.

120 kişilik kapasiteli Nardis’in Gökçen Adar tarafından belirlenen menüsünde fingerfood tabakları, değişik soslar eşliğinde servis edilen bonfile ve tavuk servisi, değişik soslu spagettiler ve salatalar yer alıyor.

Ayda en az bir kere yurt dışından bir solistin lokal ritm section ile konserler verdiği Nardis’te yerinizi sağlama almak isterseniz rezervasyon yaptırabilirsiniz.

6. Frame Nişantaşı

İstanbul Gece Kulüpleri Listesi

2009 yılından bu yana Maçka Demokrasi Parkı’nın içinde yer alan Frame Nişantaşı, İstanbul manzarası eşliğinde eğlence imkânı sunuyor. Salı gecelerine özel canlı performanslara, çarşamba geceleri özel partilere, hafta sonları ise percussion & trompet şovlara eğlenebileceğiniz mekan, Türkiye’nin önemli DJ’lerine ev sahipliği yapıyor.

7. Klein

blank

Cuma ve Cumartesi gece 11:00’da açılan Klein, Taksim Meydanı‘na yürüme mesafesinde bulunuyor. Sabah 4:00’a kadar açık olan Klein, elektronik, tekno müzik çalan uluslararası üne sahip yerel DJ’leri ağırlıyor.

70’lerde sinema salonu olarak kullanılan bir mekânda açılan gece kulübünde kendine has kokteyller bulunuyor.

8. Sess Nişantaşı

Istanbul Avrupa Yakası Gece Kulüpleri

Yıllardır aynı yerde aynı kalitede hizmet veren Sess Nişantaşı’nda bira ve rakı servisi bulunmuyor. Hafta sonları kalabalık olan mekân butik bir gece kulübü ve hafta içi mekânın atmosferini daha iyi hissedebilirsiniz.

22:00’da açılan Sess Nişantaşı‘nda gece yarısına doğru giderseniz 03:00’a kadar eğlenebilirsiniz. Giriş salonunun haricinde, alt katında localar da bulunan Sess’e hafta sonu gitmeden önce rezervasyon yaptırmakta fayda var.

9. Jungle 8

blank

“Vahşi Orman” temasıyla tasarlanan Jungle 8, ünlü DJ’lerden oluşan programlarıyla Cuma ve Cumartesi günleri eğlence severleri ağırlıyor. Her ay dünyaca ünlü bir DJ’inde performans sergilediği Jungle 8, Levent’te yer alıyor. Gece 23:00’da açılan mekânda eğlence sabaha 04:30’a kadar sürüyor.

10. Nayah Kadıköy

Istanbul Anadolu Yakası Gece Kulüpleri

İstanbul’daki reggae tutkunlarının 15 senedir buluşma noktası olan Nayah Kadıköy, 2016 yılından beri Kadıköy’de. 2000’li yıllarda Beyoğlu’nda açılan Nayah, Kadıköy’ün barlara ve meyhanelere ev sahipliği yapan sokağı Kırtasiyeci Sokak’ta reggae severlerle buluşuyor.

Canlı performanslara 400 kişilik mekânda ev sahipliği yapan Nayah Kadıköy, Türkiye’de reggae müziğin önderlerinden Sattas, Ras Memo, Da Frogg, Selekta Genjah, Selekta Firuzaga gibi isimleri ağırlıyor.

İstanbul’un En İyi Gece Kulüpleri by Serhat Engül

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *